Hispaania on senini korooonaedetabelites üsnagi allosas paiknenud – registreeritud oli vaid kaks juhtu riigi saartel: saksa turistil La Gomeral ning briti residendil Mallorcal, kes mõlemad on nüüdseks juba paranenud. Peale hiljutist massilist haiguspuhangut Põhja-Itaalias lisandus aga nädala alguses kolm uut, puhangukoldest sisse toodud juhtumit.

Kaks neist Kanaari saartel Tenerifel, kus testi tulemus kinnitas koroonakahtluse 69-aastasel itaalia meedikul ning tema abikaasal. Seoses juhtumiga on terve Costa Adejel asuv hotell (tuhatkond inimest), kus paar terve nädala puhata jõudis, vähemalt 14- päevaks karantiinis ning samuti soovitatakse nüüd Tenerifele reisimist vältida.

Hispaania viies ning ühtlasi mandriosa esimene koroonajuhtum on samuti itaaliast “imporditud”. Tegu on Barcelonas resideeruva Itaalia kodanikuga, kes veebruari keskel kodumaad külastas ning enne haigustunnuste avaldumist Barcelonas 48 tunni jooksul ringi liikuda jõudis. Hetkel on kahenädalasel “koduarestil” ja jälgimisel 25 temaga otseselt kokku puutunud inimest.

Tänase päeva jooksul on üle Hispaania lisandunud mitmeid Itaaliaga seotud viirusekahtlusi, mis ei ole veel kinnitust saanud.

Malagas on seni vaid valehäired olnud. Ka eile ehk esmaspäeval, 24. veebruaril haiglasse pöördunud kahel itaalia viiruskoldes reisinud inimesel diagnoositi hoopis A-gripp.

Tekst: Marju Gellert

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga