Praegusel ajal ei ole reisimine sugugi hea idee. Samas tahaks ju ikka maailma avastada ja kas või tulevikuks reisiplaane teha. Siin tuleb Petrone Prindi minu-sari appi ning Hispaania-huvilistele on jälle uut lugemist ilmunud: “Minu Hispaania. Elu nagu mustlaskaravanis”

Kõigepealt on Hispaania. Tema imelised lõhnad ja värvid, rikkalik loodus, flamenko. Tema erinevad hääled, kõla ja magus keel libisevad 15aastasele Marjule naha vahele. Hispaania elab pärast seda mitu aastat koos Marjuga Tartus. Alles tükk aega hiljem tuleb Artjom ja sünnib Aleksandr, kuid selleks ajaks on Marju otsus küps: perekond on vaja koju viia. Nii nad kolmekesi Hispaaniasse lendavadki.

Marju raamat on aus, lõbus, valus ja otsast otsani armastust täis. Ma ju tean, et nii suuri otsuseid teha pole kunagi kerge, kuid õnneks toob uus algus endaga kaasa tohutu eluenergia. Ja see siin on uuesti alustamise lugu: kodu otsimine, loodud perekonna kasvamine, juurte austamine ja teistsuguse endasse võtmine. Marju räägib intiimselt, lennuka huumoriga, õhinal, tema tugevus on imetlusväärne. On suur privileeg elada kaasa nii ilusa hinge teele. Teele, kus on ohtralt kurve, pimedaid kohti, tühje külmkappe ja hoogsaid mäest allasõite. Ja et kõigest sellest veel vähe poleks, siis ilmub kaadrisse koroona…

Anna-Maria Penu, raamatu toimetaja, esimese „Minu Hispaania“ (2008) autor

Raamatu saad tellida Petrone Prindi lehelt, Rahva Raamatust või Apollost.

“Minu Hispaania” kohta on arvamust avaldanud:

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga